شهر خودروهای خودران در کره جنوبی

اخبار اقتصادی ایران و جهان


شهر خودروهای خودران در کره جنوبی

  • اردیبهشت ۲۲ام, ۱۳۹۶
کره جنوبی در حال ساخت شهری برای آزمایش فناوری های خودران است که در آن محیط ها و وضعیت های جاده ای مختلف در نظر گرفته شده است.

در کره جنوبی شهری مخصوص آزمایش فناوری های خودران ساخته خواهد شد که K-Cityy نامیده می شود. می توان در این شهر کوچک خودروهای خودران را بدون نیاز به دریافت اجازه، مورد آزمایش قرار داد.

البته دولت کره جنوبی در ماه نوامبر اجازه آزمایش خودروهای خودران را صادر کرد تا از بقیه کشورهای پیشرو در این زمینه عقب نماند.

به گزارش صبحانه آنلاین، اما طبق گزارش های منتشر شده این شهر بیشتر برای آزمایش فناوری های در حال ساخت مناسب است. هم اکنون این شهر با مساحت ۳۶۰ هزار مترمربع در حال ساخت است که در آن خطوط مخصوص حرکت اتوبوس، بزرگراه ها و مناطقی برای پارک خودکار نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین این شهر بزرگترین محوطه مخصوص آزمایش خودروهای خودران در جهان به حساب می آید. خودروسازانی مانند کیاموتورز و هیوندایی تمایل دارند فناوری های جدیدشان را در این شهر آزمایش کنند. از سوی دیگر سامسونگ نیز به تازگی مجوز آزمایش خودروهای خودران در جاده های عمومی را دریافت کرده نیز از تجهیزات این شهر استفاده خواهد کرد.

منبع
نظر ها بسته شده اند