وزیر اقتصاد ترکیه: به دنبال ایجاد مسیر زمینی تجارت با قطر از طریق ایران هستیم

اخبار اقتصادی ایران و جهان


وزیر اقتصاد ترکیه: به دنبال ایجاد مسیر زمینی تجارت با قطر از طریق ایران هستیم

  • مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۶
وزیر اقتصاد ترکیه خبر داده که آنکارا برای ایجاد مسیر زمینی انتقال کالا به قطر، مذاکراتی با تهران و دوحه در حاشیه مراسم روز شنبه تحلیف حسن روحانی برقرار می‌کند.

به گزارش فارس، وزیر اقتصاد ترکیه در مصاحبه با یک رسانه ترکیه‌ای درباره مذاکرات سه جانبه آنکارا، تهران و دوحه برای ایجاد مسیرهای زمینی تجارت در حاشیه مراسم تحلیف رئیس‌جمهور ایران خبر داده است.

«نهاد زیبکچی» به خبرگزاری «آناتولی» گفت: «ما در حال فکر کردن درباره مسیرهای زمینی تجارت با قطر هستیم اما آسان‌ترین راه و مسیر، عبور از ایران است».

به دنبال تنش‌های ۴ کشور عربستان سعودی، امارات عربی متحده، مصر و بحرین با قطر، این کشورهای حریم هوایی و زمینی خود را به روی قطر بستند.

به دنبال اقدامات ۴ کشور عربی، ایران و ترکیه به قطر برای مقابله با شرایط محاصره کمک کردند و حریم هوایی ایران به مسیر برای بسیاری از پروازهای هواپیماهای قطری تبدیل شد.

حالا وزیر خارجه ترکیه در این مصاحبه گفته است: «ما خواهان برطرف کردن همه نیازهای قطر هستیم. ما خواهان این هستیم که همه تامین کنندگان کالا در ترکیه، محصولاتشان را در قطر بفروشند».

زیبکچی با تاکید بر اینکه ارسال هوایی محصولات ترکیه به قطر نمی‌تواند مسیری پایدار باشد، تصریح کرد: «ما خواهان یک مسیر حمل و نقل اقتصادی، پایدار و قابل اتکا هستیم».

 

برای دریافت اخبار بورس اینجا کلیک کنید.
منبع
نظر ها بسته شده اند